ZOO Dvůr Králové má kompletní kolekci korunáčů, největších a nejkrásnějších holubů na světě

 •  Poslední zářijový den přicestoval, poprvé v historii do královédvorské zoo, mladý korunáč novoguinejský. Ke korunáčům chocholatým a vějířovým, které zoo chová od roku 1998, tak přibyl třetí a poslední druh těchto atraktivních holubů.

   

  Korunáč novoguinejský je sameček, který se vylíhnul 21. dubna letošního roku v Zoo Liberec. Zatím je umístěn v chovatelském zázemí, ale návštěvnici ho již brzy uvidí v druhé hale pavilonu Ptačí svět. Korunáči žijí v párech, a proto je plánovaný i příchod samice. Případné rozmnožení nového druhu korunáčů by tak bylo dalším chovatelským úspěchem zoo.
  Korunáče vějířové a korunáče chocholaté chová zoo od roku 1998. Prvních mláďat se chovatelé dočkali v roce 2000. Do letošního roku se podařilo úspěšně odchovat 10 mláďat korunáčů chocholatých a 17 mláďat korunáčů vějířových. Vzhledem k tomu, že se korunáči v lidské péči špatně rozmnožují a odchovávají většinou jenom jedno mládě, jsou počty odchovaných mláďat v ZOO Dvůr Králové unikátní.
  Všechny tři druhy korunáčů žiji v přírodě na ostrově Nová Guinea. Dospělý pták může vážit až 2,5 kilogramu. Společně s kasuáry patří mezi největší zvířata ostrova, a tak jsou místními obyvateli často loveni. Nepatří sice ke zvířatům, kterým bezprostředně hrozí vyhubení, ale patří v Červeném seznamu už do kategorie zranitelných druhů zvířat. V zoologických zahradách patří mezi vzácnější chovance. V České republice je ZOO Dvůr Králové jediná, která chová všechny tři druhy.
   

   

KATEGORIE ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhledávání

Přihlášení uživatele

 
Zapomenuté heslo
Ještě nemáte svůj uživatelský účet a rádi byste diskutovali nad zveřejněnými reportážemi a účastnili se našich soutěží o hodnotné ceny?
Založte si účet ZDE