Poslední možnost využít prodloužené otevírací doby a nejlevnějšího vstupného v roce mají návštěvníci

 •  Nejvíce ozdobených stromků čekalo letos na Ježíška v zoo. Akce určená školám a školkám „Přijďte si ozdobit svůj vánoční stromek“ měla rekordní účast, zoo zdobí více než 300 stromků. Vánoční zoo pokračuje až do 8. ledna.

   Počasí posledních dnů připomíná místo zimy spíše jaro a tak zvát návštěvníky na Vánoční zoo je trochu komické. Přesto však můžeme návštěvu zoologické zahrady tento týden určitě doporučit. V rámci akce Vánoční zoo, která bude ukončena v sobotu 8. ledna, je nejnižší vstupné z celé sezony a otevřeno je až do 19 hodin. Díky teplému počasí je ve výbězích i voliérách vidět daleko větší množství zvířat, než bývá touhle dobou obvyklé. Pavilony ve večerním osvětlení nabízejí úplně jiné zážitky z pozorování zvířat než v ostatních měsících a světelné dekorace jsou proti loňskému roku rozšířené o další efekty.
  K výzdobě patří i ozdobené stromečky v areálu zoo. O letošní akci sdělila zooučitelka Ilona Kratochvílová: “Zoo uspořádala již pátým rokem zdobení stromků, kdy si předem objednané školy mohly přijít ozdobit svůj vánoční stromeček a potom si i zoo zdarma prohlédnout. Během dvadvaceti dnů dorazilo do areálu zoologické zahrady celkem 4 995 lidí! Zdobit stromeček přijížděli školáci a děti z mateřských, základních a praktických škol, školních družin, domů dětí a mládeže a ze stacionářů. Do akce se zapojilo dohromady 119 vzdělávacích zařízení. Zahradu ozdobilo přes 300 smrčků, které mladí návštěvníci oblékli do vánočního kabátu“.
   
  Ekologickou likvidaci nepoužitých vánoční stromků mohou návštěvníci vidět v Pavilonu Africká savana, kde si na nich občas pochutnávají sloni afričtí. Stromku plného dobrot se letos dočkali i lemuři kata. Připravily ho pro ně děti ze zoo kroužku a za odměnu mohly lemury navštívit přímo v jejich expozici.

   

KATEGORIE ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhledávání

Přihlášení uživatele

 
Zapomenuté heslo
Ještě nemáte svůj uživatelský účet a rádi byste diskutovali nad zveřejněnými reportážemi a účastnili se našich soutěží o hodnotné ceny?
Založte si účet ZDE