Novou náměstkyní a jedinou ženou ve vedení města je Anna Maclová

 •  Hradečtí zastupitelé v tajném hlasování před malou chvílí potvrdili Annu Maclovou (bez PP, zvolena za uskupení Doma v Hradci) do funkce radní a náměstkyně primátora města. Převezme tak gesce školství, sociálních věcí a zdravotnictví, které měl na starosti její předchůdce Leoš Kučera.
   
   
   
   
   
   
   

   „Funkce se ujímá člověk, který je díky své mnohaleté praxi v sociální oblasti zárukou plynulého navázání na odbornou činnost svěřeného úseku. V komunální politice vítám ženu, jejíž nadhled a morální kvalita bude nepochybně  pro město přínosem,“ doplnil následně po volbě primátor města Zdeněk Fink, který je přesvědčen, že svěřená odvětví nebudou pro novou náměstkyni žádnou virtuální realitou.
  „V politice, víc než jinde, bývá kompromis jediným řešením. Přeji si, abych i navzdory této realitě dokázala zůstat vnitřně svobodná a věrná zejména těm, jejichž hlas není tak výrazný nebo často nechce být slyšen, v mé profesní praxi šlo často o občany ohrožené sociálním vyloučením a lidi žijící na okraji naší společnosti. Což se na druhou stranu při souhře několika okolností může stát v dnešní době téměř komukoliv z nás. Důkazem je přítomnost mnoha vzdělaných a kdysi úspěšných lidí v azylových domech,“ vysvětluje nově zvolená náměstkyně Anna Maclová, která se bude věnovat úkolům patřícím do samostatné působnosti města v oblastech školství, sociálních věcí a zdravotnictví.
   
  Anna Maclová pracovala čtrnáct let na pozici ředitelky Oblastní charity Hradec Králové. Dosáhla vysokoškolského vzdělání nejen v oboru ekonomickém, ale věnovala se i žurnalistice. Oba obory vystudovala v Bratislavě. Kromě slovenštiny ovládá i němčinu, angličtinu a pasivně ruštinu.

   

KATEGORIE ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhledávání

Přihlášení uživatele

 
Zapomenuté heslo
Ještě nemáte svůj uživatelský účet a rádi byste diskutovali nad zveřejněnými reportážemi a účastnili se našich soutěží o hodnotné ceny?
Založte si účet ZDE