Martin na bílém koni míří pod Bílou věž

 •  Ani letošní jedenáctý listopad nebude výjimkou a bílý kůň doveze úderem čtvrté hodiny Martina opět pod Bílou věž, kde se mohou Hradečané těšit na oficiální start zimní sezóny. Přítomným zazpívá dětský sbor Jitro, ve stáncích budou k prodeji i ochutnávce svatomartinské rohlíčky a svatomartinské víno a mnoho dalších tradičních lahůdek i adventních inspirací.

   Obvyklé každoroční vítání Martina na bílém koni má i letos v podtextu slogan, že zimou turistická sezóna v Hradci Králové a na Hradecku nekončí.

  Důkazem toho budou mnohá pozvání na akce a zajímavosti nejen v Hradci, ale i v okolí. Nezbytnou součástí bude i křest nových propagačních materiálů, které budou tou správnou navigací pro nerozhodnuté,“ uvádí Milena Březinová z odboru kultury a cestovního ruchu Magistrátu města Hradec Králové.

  Součástí programu bude i promítání animovaných příběhů osobností českých duchovních dějin a prezentace nového turistického průvodce věnovaného jednotlivým regionům České republiky a příběhům osobností, které ovlivnily duchovní dějiny nejen v samotném regionu, ale i v širším národním či dokonce celoevropském měřítku.

  Ve čtvrt na šest vystoupí žáci ze ZUŠ Habrmannova v kapli sv. Klimenta a návštěvníci mohou zavítat nejen do kaple, ale i na Bílou věž či do katedrály sv. Ducha. Všechny tyto objekty budou zvát k prohlídkám až do šesté hodiny večerní.

  Ve stáncích bude připravena ochutnávka a prodej svatomartinských rohlíčků a svatomartinského vína, nabídka perníčků, medoviny a svíček, čokolády a vánočních inspirací. Obdivovat všichni mohou také ukázky kovářského řemesla a případně zakoupit některý z krásných kovaných předmětů,“ doplňuje Březinová.

   

KATEGORIE ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhledávání

Přihlášení uživatele

 
Zapomenuté heslo
Ještě nemáte svůj uživatelský účet a rádi byste diskutovali nad zveřejněnými reportážemi a účastnili se našich soutěží o hodnotné ceny?
Založte si účet ZDE