Malá samička okapi dostala jméno Ebony

 •  V ZOO Dvůr Králové dnes proběhly křtiny mláděte pralesní žirafy okapi. Samičku pokřtil v 10 hodin hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc jménem Ebony. Jméno vybral z deseti finálových návrhů jmen, které přišly do veřejné soutěže o jméno okapi, vyhlášené ZOO Dvůr Králové společně s Českým Rozhlasem Hradec Králové. 

   

   Do soutěže přišlo celkem 81 návrhů. Z nich pracovníci zoo a Českého Rozhlasu HK vybrali 10 autorů nejzajímavějších jmen, kteří byli na křtiny pozváni. Z navržených deseti jmen si Bc. Lubomír Franc vybral jméno Ebony, které vymyslela šestiletá Janička Marie Hermanová se svojí maminkou. Křtin se osobně zúčastnila a převzala si dárky, které jí předával pan hejtman a ředitelka zoo RNDr. Dana Holečková. Hlavní cenou byla veliká obrazová encyklopedie Zvíře, věnovaná do soutěže Knižním klubem. Dárky za Český rozhlas Hradec Králové předával ředitel Mgr. Jiří Kánský. Po slavnostním přípitku se účastníci křtin mohli podívat na malou Ebony a její matku v expozici Pavilonu okapi. K veliké radosti všech přihlížejících, zejména dětí, vyšla nakonec Ebony s matkou Etanou i do výběhu.
   
  Historicky první narozená samička pralesní žirafy okapi v České republice přišla na svět ve čtvrtek 8. září, patnáct minut po druhé hodině ráno. Je to už druhé mládě okapi narozené v naší zoo. ZOO Dvůr Králové chová okapi od roku 2004, jako jediná v zemích bývalého východního bloku. Rodiči tříletého Ewanga a Ebony jsou samice Etana (v zoo od roku 2006) a samec Ahadi (v zoo od roku 2005).
   
  Malá samička okapi zdárně prospívá, váží už 65 kilogramů. Společně s matkou ji návštěvníci mohou vidět každý den v  Pavilonu okapi, nebo sledovat online na: http://www.rozhlas.cz/safari/okapi.

   

KATEGORIE ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhledávání

Přihlášení uživatele

 
Zapomenuté heslo
Ještě nemáte svůj uživatelský účet a rádi byste diskutovali nad zveřejněnými reportážemi a účastnili se našich soutěží o hodnotné ceny?
Založte si účet ZDE