Nábřeží se těší na sochaře, Ulrich se odstěhoval

You have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.
 • Nainstalujte si prosím aktuální verzi Flash přehrávače

  Get Adobe Flash player

  20.7.2011

  Opět po roce představí účastníci hořického sochařského symposia svá díla na královéhradeckém náměstí Svobody. A právě v souvislosti s akcí Nábřeží sochařů uvolnila své místo pro instalaci nových skulptur socha Františka Ulricha.

  Nové sochy budou náměstí zdobit od 31. července, kdy se uskuteční slavnostní vernisáž. Transportu výtvarných děl z Hořic bude předcházet výběr umístění jednotlivých soch po uvolnění místa, na kterém dosud stálo sousoší Františka Ulricha a slunečních hodin od Stanislava Hanzíka. O uvedení náměstí do původního stavu rozhodli na červnovém zasedání městští zastupitelé. Současně náměstek Josef Krofta zahájil jednání o vrácení sochy autorovi.

  Původně bylo ve hře přemístění sochy na jiné místo ve městě. Podle odborníků i značné části veřejnosti však vykazuje konkrétní socha tak slabou výtvarnou a řemeslnou kvalitu, že by ani navrhované varianty přemístění tento problém nevyřešily, a většina zastupitelů tak podpořila návrh na její vrácení,“ říká náměstek primátora Josef Krofta, který se profesně celý život věnuje umění a kultuře. Věcí se zabývaly opakovaně kulturní komise rady města a výbor pro územní plánování a rozvoj města, problematika byla řešena i s odborem hlavního architekta a odbornou veřejností.

  Transport pomníku na prozatímní úložiště provedla během dnešního odpoledne pomocí odpovídající techniky odborná firma, která je pro tento typ transportů pojištěna. Náklady na přemístění pomníku město vyčíslí a bude uplatňovat v rámci reklamačního řízení. Do vyřešení problému si město počíná tak, aby nebyla porušena autorská práva.

Líbila se vám tato reportáž? Podělte se o ni!

Přidat tuto reportáž na:Přidat k FacebookPřidat k TwitterPřidat k MySpacePřidat k Google Bookmarks

Přejete si odkaz na toto video umístit na své stránky?
Zkopírujte jednu z níže uvedených variant do kódu Vašich stránek:
Nábřeží se těší na sochaře, Ulrich se odstěhoval
Nábřeží se těší na sochaře, Ulrich se odstěhoval

KATEGORIE ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhledávání

Přihlášení uživatele

 
Zapomenuté heslo
Ještě nemáte svůj uživatelský účet a rádi byste diskutovali nad zveřejněnými reportážemi a účastnili se našich soutěží o hodnotné ceny?
Založte si účet ZDE