Zastupitelé shodu nenašli

You have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.
 • Nainstalujte si prosím aktuální verzi Flash přehrávače

  Get Adobe Flash player

  14.12.2010
  Na začátku přerušeného ustavujícího Zastupitelstva města Hradec Králové byl na funkci primátora navržen Zdeněk Fink z Hradeckého demokratického klubu. Členem zastupitelstva je už 12 let a 8 let je členem Rady města. V úvodním projevu zdůraznil mimo jiné, že je ochoten hledat shodu s volebními programy dalších politických stran a uskupení.

  V tajném dvoukolovém hlasování však platné hlasy odevzdalo pouze 16 z 35 přítomných zastupitelů, a proto nebyl zvolen primátor ani tentokrát. Nedošlo ani na volbu náměstků a členů Rady města. Žádné další návrhy na funkci primátora na zastupitelstvu nepadly a ustavující zasedání bylo odročeno na 28. prosince. Uskuteční se opět v sále Adalbertina od 13 hodin.

  Poté pokračovalo 3. řádné zasedání města. Zastupitelé například podpořili zachování věkové hranice 70 let pro osvobození od poplatku za odpad, namísto navrhovaného posunutí na 80 let. Dále se jednalo o rozpočtu statutárního města Hradec Králové na rok 2011 a o rozpočtovém výhledu na léta 2012-2015.

  Rozpočet na příští rok je navržen jako přebytkový. Zastupitelé oproti návrhu odhlasovali snížení finančních prostředků na mediální strategii města. Naopak posílena byla sociální oblast, prevence kriminality a příspěvky na volnočasové aktivity dětí a mládeže.
   

Líbila se vám tato reportáž? Podělte se o ni!

Přidat tuto reportáž na:Přidat k FacebookPřidat k TwitterPřidat k MySpacePřidat k Google Bookmarks

Přejete si odkaz na toto video umístit na své stránky?
Zkopírujte jednu z níže uvedených variant do kódu Vašich stránek:
Zastupitelé shodu nenašli
Zastupitelé shodu nenašli

KATEGORIE ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhledávání

Přihlášení uživatele

 
Zapomenuté heslo
Ještě nemáte svůj uživatelský účet a rádi byste diskutovali nad zveřejněnými reportážemi a účastnili se našich soutěží o hodnotné ceny?
Založte si účet ZDE