Nové trolejbusy v Hradci Králové

You have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.
 • Nainstalujte si prosím aktuální verzi Flash přehrávače

  Get Adobe Flash player

  5.4.2011

  Dopravní podnik představil veřejnosti nové trolejbusy
   
   
  V pondělí 4. dubna představil Dopravní podnik města Hradce Králové spolu se zástupci firem ŠKODA ELECTRIC a SOR Libchavy na terminálu hromadné dopravy jedenáct nových trolejbusů, které napomohou obnovit stávající vozový park.
   
  Postupná obměna je realizována v rámci projektu „Obnova vozového parku trolejbusů“ spolufinancovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Trolejbusy budou veřejnosti sloužit od začátku dubna, a to na linkách č. 1 a 2.
   
  Zájemci si v rámci slavnostního uvedení do provozu mohli vozy prohlédnout zblízka, včetně interiérů,
  a případně se i svézt na okružní jízdě městem. Příležitost využili také zástupci královéhradeckých sdružení pro handicapované občany, kteří se svými klienty přišli prohlédnout trolejbusy a vyzkoušet jejich nový samoobslužný systém otevírání dveří. 
   
  Společnost ŠKODA ELECTRIC se zavázala dodat celkem 31 trolejbusů, které budou do města dopraveny postupně v několika etapách. První dodávka byla uskutečněna v březnu tohoto roku, kdy bylo dovezeno všech jedenáct avizovaných trolejbusů typu Škoda 31Tr SOR určených jako obměna dosluhujícího modelu Škoda 15Tr. Trolejbusy jsou dodávány ve spolupráci s východočeskou společností SOR Libchavy.
   
  Dalších dvacet vozů pořídí město do roku 2013. Všech jednatřicet ekologických prostředků spolufinancuje Evropská unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod 120 miliony korun.

Líbila se vám tato reportáž? Podělte se o ni!

Přidat tuto reportáž na:Přidat k FacebookPřidat k TwitterPřidat k MySpacePřidat k Google Bookmarks

Přejete si odkaz na toto video umístit na své stránky?
Zkopírujte jednu z níže uvedených variant do kódu Vašich stránek:
Nové trolejbusy v Hradci Králové
Nové trolejbusy v Hradci Králové

KATEGORIE ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhledávání

Přihlášení uživatele

 
Zapomenuté heslo
Ještě nemáte svůj uživatelský účet a rádi byste diskutovali nad zveřejněnými reportážemi a účastnili se našich soutěží o hodnotné ceny?
Založte si účet ZDE