Královéhradecké letiště hostilo airshow CIAF 2011

You have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.
 • Nainstalujte si prosím aktuální verzi Flash přehrávače

  Get Adobe Flash player


  5.9.2011
  O uplynulém víkendu se na hradeckém letišti uskutečnil 18. Ročník prestižní letecké přehlídky Czech International Air Fest – CIAF. Celkově se na hradeckém nebi vystřídalo celkem 72 kusů letadel a vrtulníků. Další, téměř tři desítky letounů, si mohli návštěvníci prohlédnout na statické ukázce. Celkově se pořadatelům podařilo připravit více než šestihodinový program nabitý sólovými i skupinovými vystoupeními. Do programu byly zakomponovány ukázky moderní vojenské techniky, která se střídala s akrobatickými skupinami, jednotlivci a historickými letouny. Většina návštěvníků ocenila možnost být velmi blízko letounům a to jak těch na statické ukázce, tak letounům, které okolo diváků pojížděly před, nebo po svých vystoupeních.
  Vrcholů letošního ročníků CIAF bylo několik. Ve skupinové akrobacii to bylo zejména vystoupení skupiny Breitling Jet team z Francia na sedmi letounech L-39 Albatros, kterým úspěšně konkurovaly skupiny Baltic Bees z Lytyšska na stejném typu, skupina Orlik team z Polska s letouny PZL-130 Orlik a The Flying Bulls na čtyřech letounech Zlin Z-50LX. Dech beroucí vystoupení předvedl maďarský akrobatický mág a zakladatel Red Bull Air race, létající na letounu EXTRA 300 SR Peter Besenyei.
  Vojenská technika byla velkou měrou prezentována piloty AČR. K našim vojenským pilotům se přidali piloti Srbska, Belgie a Slovenska. Divákům předvedli například letouny JAS-39 Gripen, L-159 ALCA, J-22 Orao (Srbsko), MiG-29 (SR) a vrtulník A-109 Agusta (Belgie).
  Víkendová akce proběhla bez bezpečnostních problémů a incidentů na letišti. Doprava byla zajištěna PČR v době příjezdu i odjezdu návštěvníků akce. Velké množství diváků také využilo autobusů hradeckého dopravního podniku. Na CIAF 2011 bylo celkově akreditováno 209 novinářů z 15 států mezi kterými se objevilo i Japonsko a Pákistán.

Líbila se vám tato reportáž? Podělte se o ni!

Přidat tuto reportáž na:Přidat k FacebookPřidat k TwitterPřidat k MySpacePřidat k Google Bookmarks

Přejete si odkaz na toto video umístit na své stránky?
Zkopírujte jednu z níže uvedených variant do kódu Vašich stránek:
Královéhradecké letiště hostilo airshow CIAF 2011
Královéhradecké letiště hostilo airshow CIAF 2011

KATEGORIE ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhledávání

Přihlášení uživatele

 
Zapomenuté heslo
Ještě nemáte svůj uživatelský účet a rádi byste diskutovali nad zveřejněnými reportážemi a účastnili se našich soutěží o hodnotné ceny?
Založte si účet ZDE